Prihlásenie
Menu

Češi v přímém souboji o prvenství na Karjale podlehli Rusku 0:3

Rudá mašina vyhrála turnaj i s juniory. © en.fhr.ru

Poslední zápas na Karjale Čechům nevyšel. Proti ruské dvacítce se ani jednou neprosadili a neobhájili tak vítězství v turnaji. Do zápasu na české straně naskočilo deset hráčů z týmu do dvaceti let. Při svém debutu v brance dostal Lukáš Pařík tři góly. David Jiříček se při svém prvním zápase za dospělý národní tým stal v 16 letech a 345 dnech nejmladším hráčem v historii reprezentace a Karjala Cupu. Češi rozhodující duel prohráli 0:3 a na turnaji skočili druzí.

Před úvodním vhazováním Hartwall Arena potemněla a hráči při minutě ticha zavzpomínali na zesnulého Miloše Říhu. V úvodu zápasu nevěděli ruští mladíci kam skočit dříve. Česká sestava namíchaná ze seniorského týmu a z týmu do dvaceti let jim motala hlavu.

Ve 2. minutě pod tlakem Askarov špatně přihrál a Stránský z mezikruží pálil do tyče. První perioda měla dobré tempo a hráči sehráli více než šestiminutový úsek hry bez přerušení. Rusko se dostalo do vedení v přesilové hře po faulu Červeného. Čajka trefil před Paříkem stojícího Činachova, puk se od něj odrazil k Amirovovi, a ten do zpola odkryté branky otevřel skóre.

David Jiříček s souboji s Maratem Chusnutdinovem.

Češi nedostali šanci na odpověď a po 27 sekundách druhé části přišla další rána. Čeští beci špatně rozehráli a kotouč se dostal k Činachovovi. Činachov střelou z levého kruhu zápěstím na bližší tyč české brány zvýšil na 2:0.

Těsně za sebou pak faulovali Špaček a Jiříček. Národní tým Česka ale paradoxně po Špačkově vyloučení sehrál dobré oslabení a ohrozil i Askarova v ruské brance. Ve 29. minutě přidal třetí a poslední gól Afanasjev. Ten jen od mantinelu nahodil na Paříkovu branku. Český brankář nic neviděl a puk zapadl za jeho záda. Koblížek trefil do konce druhé části tyč, ale na výsledku to již nic nezměnilo.

Sporadické šance

Ve třetí třetině se hráči se lvem na hrudi dostávali do šancí už jen velmi těžko a s ubývajícím časem se vytrácel i elán, který zdobil českou hru po celou dobu turnaje. Největší šanci na změnu stavu měl v úniku Myšák, ale ruští obránci mu včas zvedli hůl a zamezili zakončení.

České republice se nepodařilo obhájit loňské vítězství na finském turnaji. Česko skončilo na druhém místě za Ruskem se šesti body. Třetí skončilo domácí Finsko se třemi body a poslední Švédsko si připsalo jediný bod za prohru v nájezdech s Ruskem.

Češi se na Karjale prezentovali aktivním hokejem s vysokým napadáním a dobrými přesilovkami. Trenér Pešán vyzkoušel řadu hráčů, a pokud se situace kolem světová pandemie výrazně nezhorší, bude mít Česko na prosincovém Channel One Cupu ještě kvalitnější tým.

Česko – Rusko 0:3

Góly a přihrávky: 19. Amirov (Činachov, Čajka), 21. Čichanov (Safonov), 29. Afanasjev (Podkolzin, Muchamadullin)
Střely: 29:30
Zákroky: 27:29

Sestava Česka: Pařík (Hrachovina) – Kubíček, Galvas, Jiříček, Moravčík (A), Hronek (C), Svozil – Koblížek, Špaček, Smejkal (A) – Ordoš, Červený, Stránský – Novák, Myšák, Raška – Teplý, Pytlík, Koffer

Sestava Ruska: Askarov (Achťamov) – Čisťakov, Muchamadullin, Sedov, Čajka, Šechovcov, Kirsanov, Byčkov – Činachov, Safonov (A), Grošev – Podkolzin (C), Chusnutdinov (A), Afanasjev – Amirov, Baškirov, Gricjuk – Mingačjov, Zlodějev, Spiridonov

Zdroj: hokejportal.cz, livesport.cz, ctsport.cz
Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.