Prihlásenie
Menu

Finsko nenašlo protihru a Češi se v neděli poperou o výhru na Karjale

Česko se utká s Ruskem o vítězství na Karjale. © ceskyhokej.cz

I druhý zápas na Karjala Cupu český tým zvládl. Po koncentrovaném výkonu porazil domácí Finsko 2:0. Česko stejně jako proti Švédsku předvedlo velmi kvalitní výkon, dobře napadal a soupeři nedovolil žádnou vyloženou šanci. Debutant Dominik Hrachovina vychytal nulu a střelec druhého českého gólu Jan Ordoš vstřelil první mezinárodní branku.

Mimo Hrachovinu debutoval i Jaromír Pytlík, který se zařadil do čtvrté formace k Červenému a Stránskému. Český tým nezačal tak dominantně jako proti Švédsku, ale velmi rychle hru srovnal a později byl lepší.

První ze dvou branek vstřelil ve 13. minutě Andrej Nestrašil. Po buly v útočném pásmu mu puk přiťukl Hynek Zohorna a Nestrašil zamířil přesně nad rameno Rajaniemiho. O tři minuty později fauloval Lenc, ale největší šanci měl do tyče pálící Ordoš.

Ordoš si promarněný samostatný únik vynahradil 31 sekund po začátku druhé části. Znovu všem odjel a prostřelil finského brankáře. Oba týmy si pak zahráli přesilové hry, nic z nich však nevytěžily. Velkou šanci měl ve 27. minutě Innala. Hronek promáchl na modré čáře, Innala se zmocnil puku a z úniku pálil na Hrachovinu. Ten předvedl spolehlivý zákrok.

Dominik Hrachovina slavící první nulu v prvním zápase za reprezentaci.

Finové bez nápadu

Největší šanci druhé třetiny a celého zápasu měl Turkulainen. Hrachovina se předvedl a jeho střelu vyrazil lapačkou. Jan Ordoš se pak dostal už potřetí do samostatného úniku, znovu ale na brankáře Suomi nevyzrál.

Vysoký forechecking, stejně jako minulý zápas, skvěle hrající první útok Zohornů a dobrá hra třetí „finské" řady. To všechno znamenalo, že Finové nenašli protihru ani v poslední třetině, i když své šance měli. Po faulech Moravčíka hráli přesilovku, v té si ale vůbec nedokázali poradit.

Největší šanci na regulaci skóre měli pět minut před koncem. Fauloval Nestrašil a během českého oslabení se provinil proti pravidlům i Lenc. Finové hráli 16 sekund pět proti třem. Po oddechovém času však nic nevymysleli a ani odvolání brankáře jim nepomohlo. Proto si Češi připsali druhou výhru na Karjale a se šesti body vedou tabulku. V neděli od 12:30 se o vítězství utkají s mladým ruským výběrem.

Finsko – Česko 0:2

Góly a přihrávky: 13. Nestrašil (H. Zohorna, Galvas), 21. Ordoš (Moravčík, Lenc)
Střely: 24:31
Zákroky: 29:24

Sestava Finska: Rajaniemi (Setanen) – Saarijärvi, Parikka, Kemiläinen (A), Lappalainen, Rindell, Seppälä – Saarela, Koivistoinen, Innala – Turkulainen, Sallinen (C), Suomi – Oksanen, Björninen, Björkqvist – Nurmi, Siikonen, Peltola (A)

Sestava Česka: Hrachovina (Bartošák) – Jeřábek (A), Galvas, Mozík, Klok, Hronek (A), Moravčík, Kubíček – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Nestrašil – Lenc, Roman, Ordoš – Koblížek, Špaček, Smejkal – Pytlík, Červený, Stránský

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.