Prihlásenie
Menu

Roušky na dresech a derby plné zvratů

Třinec porazil Vítkovice potřetí v sezóně. © hc-vitkovice.cz

16. kolo Tipsport Extraligy připadlo až na 15. února. Hráči Mladé Boleslavi sehráli utkání proti Plzni ve speciálních dresech. Ty se následně vydraží pro dobrou věc. V Ostravě sehráli domácí Vítkovice se svým sokem z Třince poslední ocelářské derby v sezóně.

Dresy pro dobrou věc

Unikátní dresy jsou vždy zajímavé a v 16. kole se do nich oblékla Mladá Boleslav. Hráči se oblékli do dresů v barvě „lékařské" zelené s typickým mladoboleslavských lvem, jehož tlamu zakrývala lékařská rouška.

Mladá Boleslav následně hrané dresy společně se štulpny vydraží a peníze poputují do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, k ní přidruženému dětskému domovu a Centru 83, které poskytuje péči lidem s mentálním postižením. Bruslařský klub pořádá již třetí podobnou akci. Dresy bude možné vydražit od 17. 2. do 3. 3.

Speciální charitativní dres půjde do dražby a pomůže potřebným.

Zápas v netradičních dresech mladoboleslavští hráči zvládl. Na domácím ledě porazili Plzeň 4:2. Střelci všech branek vítězného týmu byli cizinci. Postupně se prosadil Francouz Claireaux, Fin Jääskeläinen, Američan Allen a Kanaďan Fillman.

Poslední moravsko-slezské derby dvou ocelářských měst nabídlo velmi zajímavou podívanou. Hrál se tvrdý, ale rychlý hokej a zápasu chyběla snad jen bitka. Domácí nevstoupili do zápasu šťastně a po osmačtyřiceti vteřinách otevřel skóre třinecký Růžička. Po třech a půl minutách hry zvyšoval na 2:0 Adámek. Vítkovice nechtěly zápas ztratit a k obratu zavelel po necelých dvou minutách od Adámkova gólu Koch. Po buly se ve 14. minutě prosadil střelou z kruhu Kovář a necelou minutu před první sirénou si srazil do vlastní brány střelu Lakatoše Milan Doudera.

Obrat domácích nevydržel gólman Štěpánek a pustil na led svého kolegu Kacetla. Byť nový brankář čekal na první zákrok poměrně dlouho, jeho spoluhráči během prvních tří minut prostřední části zařídili obrat. Souhru bratrů Kovařčíků zakončil nad Svobodův beton Kofroň a srovnal stav.

Výsledek dotvořil stejný hráč, který skóre otevřel. Výhru pro Oceláře a poslední gól zápasu vstřelil Martin Růžička, který jedovatou střelou na lapačku brankáře překlopil zápas na stranu Třince.

Utkání se rozhodně nedohrávalo. Jak domácí, tak i hosté mohli ještě několikrát skórovat, šance ale nevyužili. Z trestného střílení se neprosadil veterán Zbyněk Irgl a třetí ze čtyř derby tak ovládli třinečtí hokejisté.

Zdroj: hokejportal.cz, livesport.cz, bkboleslav.cz, hc-vitkovice.cz
Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.